Plan zagospodarowania terenu

powiększ

Cała nasza działka ma powierzchnię 1980 m. kw.. Usytuowane są na niej dwa budynki: obecny, znajdujący się w południowej części posesji oraz nowo budowany, który znajdzie się w części północnej i wschodniej.
Na teren ośrodka będą prowadziły dwa wejścia: jedno wyłącznie dla pieszych od strony ul. Pomorskiej, drugie dla zmotoryzowanych i pieszych od strony ul. Wejhera 18A.
Głównym elementem wnętrza posesji będzie brukowa droga wjazdowa, którą wybudujemy w taki sposób, żeby spełniała wymogi przepisów przeciwpożarowych. Będzie poprowadzona w swobodny sposób przez teren i połączy się z placem wejściowym z kamiennych płyt, na którym umieszczone zostaną murki z miejscami do siedzenia. W ten sposób droga spełni dodatkowo funkcję wewnętrznego dziedzińca i będzie stanowić miejsce spotkań i wypoczynku.

Ścieżka prowadząca na posesję od wejścia przy ulicy Pomorskiej będzie wykonana z płyt granitowych. Ścieżkę dookoła nowego budynku utworzą kamienne płyty wpuszczone w trawę.

Zaplanowano 8 miejsc parkingowych (w tym jedno dla osób niepełnosprawnych) pokrytych kostką brukową typu eko.

Oświetlenie kojarzy się z Oświeceniem... i dlatego duży nacisk kładziemy na odpowiednią iluminację posesji. Część przy ulicy oświetlą stylowe uliczne latarnie. Na całym terenie zostanie rozstawione kilkadziesiąt półmetrowej wysokości lamp, tzw. polerów. Ustawimy je wzdłuż drogi wewnętrznej, oświetlą granice działki przy wejściu od ulicy Wejhera, znajdą się również na krańcach południowych i północnych, gdzie ich światło będzie prześwitywało przez rosnące bambusy. Specjalne reflektory będą też oświetlać ściany obu budynków. Istniejący ośrodek otrzyma iluminację od wejścia przy ulicy Pomorskiej, w nowym oświetlimy wejście główne, część za gompą a także budynek socjalny.

Dodatkowo światła zostaną umieszczone w murkach na dziedzińcu i w podestach nowych budynków. W osi wewnętrznej drogi zamontujemy halogenowe lampki (nasz architekt projektował część lotniska we Frankfurcie - pojawienie się pasa startowego było nieuniknione...)