Blog budowlany     Karmapa w Gdańsku!!!

Wpisany przez Michał - Niedziela, 19 Lipiec 2009 11:03   

Drodzy Przyjaciele

13 lipca mieliśmy honor gościć w naszym ośrodku 17. Karmapę Trinlej Taje Dordże!!!

O tym, że Karmapa, w ramach swojego wolnego czasu, postanowił odwiedzić ośrodek gdański dowiedzieliśmy się dzień wcześniej, o godzinie 16-tej. Mieliśmy noc na przygotowanie ośrodka, zorganizowanie obiadu w dobrej restauracji z widokiem na morze, prezentów dla szacownych gości oraz prezentacji ośrodka obejmującej jego historię od lat 80-tych…

Wszystko udało się wspaniale. Podczas obiadu w Grand Hotelu Karmapa słuchał opowieści Maggy o przyjeździe do Gdańska Lamy Tseczu Rinpocze w latach 80-tych, o pierwszych wizytach  Lamy Ole, o tym jak Tomek Lehnert walczył z ZOMO i jak Misiek przeskakiwał płot Stoczni Gdańskiej w czasie strajku, o Solidarności, stanie wojennym, kartkach na wszystko i o potrzebie wolności…

W ośrodku, po oficjalnym powitaniu i poczęstunku, Karmapa obejrzał prezentacje gdanskiego ośrodka. Na ekranie pojawiły się zdjęcia Lamy Tseczu, Lamy Ole i kolejnych miejsc, w których gdańscy buddyści medytowali od wczesnych lat 80-tych. Obejrzeliśmy też zdjęcia z dzisiejszych czasów, z medytacji, wykładów, zabawy i wspólnej pracy. Na koniec pokazaliśmy plany nowego ośrodka.


Więcej zdjęć zobaczycie tutaj.

Jak przystało na Gdańsk prezenty były z bursztynu. Podarowaliśmy Karmapie bryłę bursztynu wielkości dłoni a podróżujący z Karmapą Lamowie otrzymali bursztynowe male.

Następnie Karmapa pobłogosławił gompę i wszystkie pomieszczenia w ośrodku a także teren budowy. Odśpiewaliśmy przywołanie Mahakali i modlitwę o odrodzenie się w Dełaczien. Potem były błogosławieństwa i wspólne zdjęcie.
Karmapę pożegnaliśmy kilka minut po 18-tej.

Mieliśmy ciche życzenie by Karmapa odwiedził ośrodek wtedy, gdy będzie już wybudowany. Nie marzyliśmy jednak o tym by mogło się to stać tak szybko.
Wizyta Karmapy to dla nas wielkie błogosławieństwo, radość i inspiracja. Wielki prezent dla gdańskiej sangi.

PS. Więcej o wizycie Karmapy w Gdańsku w najbliższym numerze Diamentowej Drogi.