Blog budowlany     Budowa rozpoczęta!!!

Wpisany przez Kuba Be - Poniedziałek, 29 Czerwiec 2009 12:05   

Z chwila gdy to pisze budowa trwa w najlepsze. Zaraz po podpisaniu umowy – nasi wykonawcy ruszyli z kopyta. Pierwsze parę dni upłynęły nam na konsultacji z geodetami i sprawdzeniu wszystkich potrzebnych detali związanych z wymiarami naszego ośrodka. Gdy zostało to dopełnione – nic nie stało już na przeszkodzie, żeby wziąć się do pracy.
Z terenu zniknęły samochody, a pojawiły się dwa kontenery – pomieszczenia socjalne, koparka oraz szereg sprzętu potrzebnego na każdej budowie, zbyt liczny do wymieniania i zbyt trudny do nazwania przez laika.Już na pierwszy rzut oka widać, iż podjęliśmy właściwą decyzję w wyborze firmy budowlanej. Każdego dnia coraz to nowe elementy szalunków, misternie sklecone przez naszych robotników, pojawiały się w wykopie. W tamtym tygodniu, w dniu 25 czerwca pojawiły się pierwsze ciężarówki z betonem, dzięki którym zaczęliśmy tworzyć elementy ławy fundamentowej, oraz zaraz po tym fundamenty właściwe. W związku, z tym iż kształt naszej działki nie pozwala nam na korzystanie z innej techniki – beton wylewany był za pomocą imponującego 40 metrowego wysięgnika (ma to jakąś fachową nazwę).

Wypatrujcie kolejnych doniesień z budowlanego frontu. Tempo w jakim toczą się prace, pokazuje, że na nowy wpis nie będziecie musieli długo czekać.

Wiecej zdjęć zobaczycie tutaj.