Blog budowlany     Spotkanie z branżystami

Wpisany przez Kuba Be - Sobota, 22 Listopad 2008 10:40   

W dniach 18–20.11.2008 mieliśmy przyjemność gościć w naszych skromnych progach Wojtka Kossowskiego, któremu zawdzięczamy projekt naszego ośrodka. Celem przyjazdu Wojtka było omówienie najważniejszych kwestii związanych z planowaną budową i dokonanie ostatnich szlifów przy projekcie wykonawczym.

Na spotkaniu z Sangą omówiliśmy następujące tematy:
  • projekt zagospodarowania terenu
  • projekt zieleni
  • gompa – projekt, proponowane rozwiązania, funkcjonowanie
  • living room – projekt, funkcjonowanie
  • detale i plany wykonawcze

Dyskusje były oczywiście bardzo gorące, niemniej jednak udało się rozwiać wszystkie nurtujące nas wątpliwości.

Kolejne dni upłyneły Wojtkowi i Honoratce (asystentce Wojtka) oraz naszym dzielnym budowlańcom w osobach Tomka i Michała na spotkaniach z naszymi podwykonawcami czyli:

  • projektantem instalacji elektrycznej
  • projektantami wentylacji i instalacji sanitarnych
  • konstruktorem
  • architektem wnętrz


Spotkanie z Elektrykiem. Ustalono, iż główna tablica rozdzielcza zostanie przeniesiona do piwnicy. Na nowym rzucie kuchni z wyszczególnionymi urządzeniami kuchennymi zostało zaplanowane oświetlenie.  W toalecie dla niepełnosprawnych na parterze zaplanowano oświetlenie.

Spotkanie w sprawie wentylacji i instalacji sanitarnych. Ustalono iż kanały wentylacyjne w piwnicy będą miały zmniejszoną wysokość tak aby rury instalacji wodnej zmieściły się pomiędzy kanałem, a obniżonym sufitem. W pomieszczeniu “WC panowie” rura kanalizacji pod stropem będzie przechodzić wzdłuż ściany nośnej do pomieszczenia do “pralni”. Kuchnia na parterze -  kanały kanalizacji sanitarnej będą przeniesione do toalety dla osób niepełnosprawnych. Wszystkie sanitariaty na 1 piętrze będą miały obniżony sufit.

Spotkanie z Konstruktorem. Po długich rozważaniach udało się zmienic, w ramach tej samej grubości, stropy ze sprężonych na filigran, by zakończyć na wylewanych na mokro ;)

Spotkanie z Architektką Wnętrz. Omowiono projekt pod kątem projektowania wnętrz, wymiany informacji i współpracy.


Podajemy tylko krótki zarys najważniejszych tematów, poniewaz gdybyśmy chcieli omówić osobno, każdy z poruszanych tematów, byłoby to tak interesujące jak czytanie książki telefonicznej z podziałem na role.

To by było na tyle. Wypatrujcie kolejnych wieści z budowlanego bloga.