Blog budowlany     Buddyści w czynie społecznym

Wpisany przez Kuba Be - Sobota, 21 Marzec 2009 10:24   

Dnia 21 marca 2009 liczna grupa dzielnych przodowniczek i przodowników pracy, w czynie społecznym podjęła się zasadzenia drzew pobliskim parku. Grupie przewodził znany przodownik pracy, wytrawny dendrolog, oraz podróżujący nauczyciel buddyjski Karol Ślęczek.

Na samym początku, objrzeliśmy wszyscy razem, jak powinno wyglądać modelowe zasadzenie drzewka, zgodne z polskim prawem i normami unijnymi. Zaraz po tym, rozeszliśmy się po terenie, aby w podgrupach zająć się "swoimi drzewami".

Tak samo jak i ostatnio - z pracą uporaliśmy się szybciej niż zakładaliśmy na początku. Tym razem potrzebowaliśmy tylko 4 godzin by skończyć pracę.  Byliśmy niestrudzeni jak dzielni robotnicy budujący Nową Hutę lub stawiający perłę naszej warszawskiej architektury - Pałac Kultury.  Element inteligencki, pracował wspólnie wraz z klasą robotniczą w komitywie nieznanej w historii polskiego sadownictwa.

Uwieńczeniem robót był wspólnie zjedzony obiad oraz sesja medytacyjna. Wieczorem Karol dał rewelacyjny wykład w gompie, która jak to ostatnio bywa na kaźdym wykładzie - pękała w szwach.Wszystkie zdjęcia z tej wspaniałej akcji możecie zobaczyć tutaj.