Blog budowlany     Koniec wykopków. Wykop to jest już nasz ostatni

Wpisany przez Kuba Be - Sobota, 28 Marzec 2009 10:21   


W dniu 28.03 zakonczyliśmy jeden z pierwszych etapów budowy, polegający na wykopaniu dołu pod fundamenty oraz zgromadzeniu ziemi potrzebnej nam do obsypania fundamentów. Doły są dosyć głębokie jak możecie zauważyć, dlatego wspinanie się po hałdach i pełne radości skakanie do wykopów może nie być najlepszym pomysłem.
Z tego też powodu, teren wykopów został oznaczny taśmą oraz tabliczkami informującymi o konieczności zachowania ostrożności.W związku z tym, dokonaliśmy też niezbędnych porządków na drodze prowadzącej do ośrodka, na której to nasze wywrotki naniosły trochę błota. Raz jeszcze pokazaliśmy naszą przydatność dla społeczeństwa tworząc nowy trawnik na miesjcu, w którym wcześniej radośnie operowały wywrotki.

Hałdy ziemi przesłaniające nam okoliczną przyrodę i sąsiadów, znikną po wykonaniu piwnic i stropów na poziomie terenu.
W najbliższym czasie złożymy zapytania ofertowe do potencjalnych wykonawców, przeprowadzimy negocjacje i wybierzemy najlepszego. Gdy tylko wyklaruje się coś w tym temacie - od razu poinformujemy Was jak się sprawy mają . Póki co pozostaje nam się cieszyć księżycowym krajobrazem za oknem oraz tym iż zasadzone przez nas drzewka żyją i mają się całkim dobrze, co też piszący te słowa miał możliwość sprawdzić naocznie w tym tygodniu.

Zdjęcia dokumentujące ostatnie dni robót możecie zobaczyć tutaj (1) i tutaj (2) a nawet tutaj (3).